SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 13778261
nr 1377 8261
Soppslev
+ 2 st, skyslevar, silver, 1800-tal. Längd: 19-44 cm, Vikt: ca 280 g
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 8 februari 2021
kl 19:36:24
700 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver